Reklama

18. 5. 2017  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva EnergyCloud

82 % Čechů láká výroba a skladování vlastní elektrické energie

Českou republiku v nejbližších letech čeká rozmach akumulace elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů. 57 % Čechů by domácí baterii rádo využilo především kvůli úsporám na energiích, dalších 25 % z ekologických důvodů.

Domácí baterie se brzy mohou stát běžnou součástí domácností, podobně jako v Německu, kde v nich energii skladuje polovina domácností se solárními střechami. To po letech útlumu přinese byznys instalačním firmám v regionech.

Častý argument proti využívání obnovitelných zdrojů je jejich nespolehlivost, respektive závislost na počasí. Tu však řeší skladování energie v bateriích, které si domů mohou pořídit i domácnosti s fotovoltaickými panely na střeše.

Uloženou energii ze slunce lze pak využívat kdykoliv, i ve špatném počasí či v noci. Téměř polovina Čechů o této možnosti neví. Pokud by však pro ně byla investice do akumulace přijatelná, využilo by jí 82 % z nich, především kvůli úsporám za energie.

zdroj: NMS Market Research

 Sériovou výrobu domácích baterií v těchto měsících rozjíždí pod značkou EnergyCloud i jedna ryze česká firma NetPro systems. „Zájem zákazníků nás velmi těší, i když v současnosti poptávka po bateriích převyšuje naše výrobní kapacity. Zároveň rozšiřujeme síť obchodních partnerů z řad instalačních firem v regionech,“ říká majitel společnosti, Tomáš Jelínek.

Rozvoj akumulace elektřiny v bateriích přinese firmám, které instalují střešní sluneční elektrárny, po letech útlumu potřebný impuls. V závislosti na poptávce domácností i firem mohou v této oblasti vzniknout stovky až tisíce pracovních míst.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372