Tag: SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE

extraction-2781679_640.jpg

Aktuality / Dotace / 26. 7. 2021

Kraje doporučily 35 projektů do Operačního programu Spravedlivá transformace

Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezský kraj koncem března vyhlásily veřejné výzvy k předkládání návrhů strategických projektů v rámci připravovaného Operačního programu Spravedlivá transformace (OP ST). Návrhy mohly předkládat všechny subjekty v regionech, které měly připraveny investiční projekty za více než 200 milionů korun nebo neinvestiční projekty za více než 50 milionů korun.

pexels-pixabay-257775.jpg

Aktuality / Ovzduší / Energie / 19. 2. 2022

Připomínky: Programový dokument Operačního programu Spravedlivá transformace 2021–2027

Od podzimu roku 2021 probíhá neformální dialog k Plánu spravedlivé územní transformace a Operačnímu programu Spravedlivá transformace (OPST). Oba dokumenty jsou připravené pro formální předložení Evropské komisi, které je nutným krokem ke schválení programu a spuštění podpory. Plán spravedlivé územní transformace je přílohou programového dokumentu OPST.

36537222171_e4611c3e5e_c.jpg

Aktuality / Dotace / 4. 3. 2022

Stanovisko průmyslu k OP Spravedlivá transformace

Cílem podpory OPST, který předkládá Ministerstvo životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, je umožnit regionům a lidem řešit sociální, ekonomické a environmentální dopady transformace. Proces nebude mít rovnoměrný dopad na všechny české regiony. Program se proto zaměřuje jen na regiony, které jsou nebo budou nejsilněji zasaženy důsledky transformačního procesu z důvodu jejich závislosti na fosilních palivech nebo průmyslových procesech s vysokými emisemi skleníkových plynů.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia