Tag: EKOLOGIZACE

pexels-kelly-4394341

Aktuality / Energie / Dotace / 12. 10. 2023

Evropská komise Česku schválila 60miliardový program na dekarbonizaci výroby

Česká republika si může připsat další úspěch v oblasti vyjednávání financí z Modernizačního fondu na dekarbonizaci českého průmyslu a zlepšení jeho energetické účinnosti. Nově obhájený program cílí především na ekologizaci velkých průmyslových podniků, které za znečišťování ovzduší aktuálně platí tučné částky v podobě emisních povolenek (plátci v rámci systému EU ETS).

foto-5

Aktuality / Energie / 28. 6. 2023

Prunéřovský komín uvolnil prostor čisté energetice

Svou životní pouť ukončil v pátek 23. června 200 metrů vysoký železobetonový komín bývalé Elektrárny Prunéřov I. Jeho odstřel tak učiní definitivní tečku za její historií. Následně proběhnou už jen poslední demoliční a úklidové práce tak, aby ve druhé polovině roku 2023 byl celý prostor připraven k dalšímu komerčnímu využití. Lokalita by dál měla sloužit jako významná základna moderních, a hlavně ekologických trendů energetiky na severu Čech.

Teplárna Karviná

Aktuality / Energie / 11. 11. 2022

Veolia pokračuje v rozsáhlé modernizaci teplárny Karviná

Společnost Veolia Energie postoupila v procesu modernizace karvinské teplárny. Získala souhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí v procesu EIA pro multipalivový kotel a rozbíhá další legislativní i technické kroky přípravy stavby. Nový kotel bude umět spalovat biomasu a tuhá alternativní paliva vyrobená z komunálních dále nerecyklovatelných odpadů. Sníží emise, ale také posílí regionální význam teplárny.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP