Tag: BROWNFIELDS

prelozky-horkovodu-a-kabelovych-systemu

Aktuality / Energie / 25. 1. 2024

Po elektrárně Prunéřov I zbyl jen vyčištěný brownfield

Elektrárna Prunéřov I je definitivně srovnaná se zemí. Zbyly po ní jen administrativní budova s vrátnicí a objekty se sociální vybaveností a šatnami. Vše ostatní, tedy výrobní a provozní technologii, už jen připomínají stále se zmenšující hromady šrotu a betonové suti. Jakmile i ty zmizí, dojde ještě na zbytkové terénní úpravy. Ty už ovšem nesouvisejí s demolicí, stejně jako například dokončování přeložek kabelových kanálů.

800px-Brownfield_u_Jenstejna.jpg

Aktuality / Dotace / 13. 1. 2024

Státní fond podpory investic podpoří obnovu brownfieldů více než 2,3 miliardy korun

Státní fond podpory investic, který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí více než 2,3 miliardy korun z Národního plánu obnovy mezi projekty na revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldů). Podporu získalo 15 velkých a 32 malých projektů napříč regiony. Největší zájem byl o rekonstrukce, zhruba půl miliardy půjde také na demolice a následnou novou výstavbu. Všechny projekty musí být dokončeny do prosince 2025.

aabir-ahammed-0CRNIyCStgQ-unsplash

Aktuality / 11. 1. 2024

Jaroslava Janků: Nemáme vztah k půdě a nenávratně ji ztrácíme

Česká republika v posledních letech přichází o nejhodnotnější zemědělskou půdu kvůli výstavbě obřích skladů, průmyslových zón nebo nákupních center. Na vině jsou špatné zákony umožňující investorům zabírat louky a úrodná pole, říká Jaroslava Janků z Katedry pedologie a ochrany půd České zemědělské univerzity.

VRI07947

Aktuality / Energie / 3. 11. 2023

Vláda podpořila vývoj a výstavbu malých a středních reaktorů. Projednala i budoucnost gigafactory

Česko by mělo maximálně využít svůj průmyslový potenciál a know-how v oblasti jaderné energetiky a hrát do budoucna významnou roli v perspektivním odvětví malých a středních jaderných modulárních reaktorů. Plán Ministerstva průmyslu a obchodu, jak toho dosáhnout, schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 1. listopadu 2023. Zabývala se také dalším osudem projektu výstavby gigafactory v lokalitě Plzeň-Líně.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag