1/2021

Zprostředkovatelé aukcí energií dále klamou spotřebitele

| zdroj: ČOI0

writing-1149962_640.jpg
zdroj: Pixabay

Česká obchodní inspekce ve 3. čtvrtletí tohoto roku pokračovala v kontrolách nabídky a poskytování služeb souvisejících s uzavíráním smluv o dodávkách energií. Celkem uskutečnila 14 šetření. Ukončeno bylo 6 kontrol a ve 3 případech se dopustili zprostředkovatelé těchto služeb klamavého jednání.

Česká obchodní inspekce uskutečnila od 1. července do 30. října 2020 kontrolní akci zaměřenou nabídku a poskytování služeb souvisejících s uzavíráním smluv o dodávkách energií. Celkem provedla 14 šetření. Ukončila 6 kontrol a ve 3 případech bylo zjištěno porušení ustanovení § 4 odst. 4 v návaznosti na ustanovení § 5 odst. 1, tedy klamavé konání, kdy se obchodní praktika považuje za klamavou, pokud obsahuje věcně nesprávnou informaci a je tedy nepravdivá, což vede nebo může vést spotřebitele k rozhodnutí ohledně koupě, které by jinak neučinil.

Uložená opatření

Česká obchodní inspekce pravomocně uložila v tomto období 8 pokut v celkové výši 1 445 000 Kč. Nejvyšší pravomocná pokuta v tomto čtvrtletí byla ve výši 1 000 000 Kč uložena společnosti České aukce s.r.o., mimo jiné za to, že se dopustila nekalé obchodní praktiky, protože používala smlouvy obsahující protiprávní článek, který pod smluvní pokutou znemožňoval klientům v zákonných lhůtách od kontraktu odstoupit.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo