1/2024

Vyšlo číslo 6/2019 časopisu Sovak

| autor: SOVAK ČR0

Vyšlo číslo 6/2019 časopisu Sovak

Více se o projektu a také o dalších investicích VaK Zlín lze dozvědět v úvodním článku předsedy představenstva VaK Zlín Ing. Svatopluka Březíka.

V čísle naleznete i zprávu z jednání Valné hromady SOVAK ČR, která proběhla 17. dubna 2019 v Kongresovém a vzdělávacím centru Floret v Průhonicích u Prahy. Příspěvek od JUDr. Josefa Nepovíma se zaměřil na problematiku převodu peněžních prostředků do základního kapitálu vodárenských společností.

Biologická konverze CO2 na biomethan je technologií, která je ve stádiu pokračujícího výzkumu, ale pro svou jednoduchost a využití přebytečné energie má velmi vysoký potenciál. Řešitelé projektu Ing. Dana Pokorná, CSc., Ing. Zdeněk Varga a prof. Ing. Jana Zábranská, CSc., z VŠCHT Praha shrnuli výsledky v článku Biologická transformace CO2 z bioplynu na biomethan.

V rubrice Z regionů zprávy o akcích a projektech se tentokrát představily společnosti Ostravské vodárny a kanalizace, a.s., Středočeské vodárny, a.s., Vodovody a kanalizace Beroun, a.s., Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. a VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s.

Hospodaření se srážkovými vodami je vzhledem ke změnám klimatu vysoce aktuální téma a shrnutí přístupů k odvádění srážkových vod z urbanizovaných území včetně inspirativních zahraničních zkušeností ze Švédska, Dánska, Holandska a Spojeného království připravili doc. Ing. Vladimír Havlík, CSc., Ing. Zdeněk Pliska a Bernadette Noake ze společnosti Sweco Hydroprojekt a. s.

Co vše číslo 6/2019 časopisu Sovak zahrnuje, můžete zjistit z jeho Obsahu.    

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP