Vyhodnocení naplňování Státní energetické koncepce ČR

| zdroj: MPO0

electricity-4666566_640.jpg
zdroj: pixabay

Vyhodnocení naplňování Státní energetické koncepce ČR bylo připraveno na základě požadavku zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií.

Východiskem pro přípravu Vyhodnocení naplňování Státní energetické koncepce ČR je zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů, kde je stanoveno, že naplňování státní energetické koncepce (dále SEK ČR) vyhodnocuje Ministerstvo průmyslu a obchodu nejméně jedenkrát za 5 let a o vyhodnocení informuje vládu. Vyhodnocení je pak zároveň podkladem pro případnou aktualizaci státní energetické koncepce.

Cílem Vyhodnocení naplňování Státní energetické koncepce ČR je na základě kvantitativních a kvalitativních informací zhodnotit míru naplňování a také platnost SEK ČR, tak aby vláda ČR měla dostatek relevantních informací pro případné rozhodnutí o aktualizaci SEK ČR. Část zejména kvantitativních informací je obsažena v Podkladovém materiálu k Vyhodnocení SEK ČR, který byl připraven paralelně s přípravou samotného vyhodnocení.

Vláda ČR pak schválila Vyhodnocení naplňování Státní energetické koncepce ČR usnesením č. 260 ze dne 8. března a uložila ministru průmyslu a obchodu předložit vládě ke schválení do 31. prosince 2023 návrh aktualizace Koncepce podle závěrů obsažených v materiálu.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ