1/2024

Veolia slaví další úspěch s unikátní anaerobní technologií Biothane – tentokrát pro Princes ve Velké Británii

| autor: Ondřej Beneš, Veolia0

Veolia slaví další úspěch s unikátní anaerobní technologií Biothane – tentokrát pro Princes ve Vel

Veolia uvede zařízení do provozu do konce roku 2020. Mezi oběma společnostmi byla navázána velice dobrá spolupráce, což přispívá k bezproblémové realizaci projektu a již doběhu pilotní ověřovací jednotky bylo dohodnuto rozšíření spolupráce i o trvalé provozní optimalizace.

Rob James, ředitel závodu společnosti Princes k projektu řekl: „Jsme rádi, že jsme začali spolupracovat se společností Veolia a těšíme se, až na našem provozu v Long Sutton uvidíme novou technologii anaerobního čištění, které nám zásadně zvýší naši energetickou soběstačnost.“

Konkurence při výběrovém řízení na tento projekt byla velmi velká, ale společnost Veolia jako jediná dokázala nabídnout inovativní řešení Biothane Advanced Upflow Anaerobic Sludge Blanket (UASB) s požadovanými garantovanými parametry.

Vlastní realizaci zjišťuje technologické středisko skupiny Veolia - Biothane se sídlem v Holandsku. Společnost je jednou z nejvýznamnějších v oblasti biologického čištění průmyslových odpadních vod a úpravě bioplynu s více než 40 lety zkušeností na světovém trhu.

Díky technologickým znalostem společnosti Biothane a její pozici v rámci skupiny Veolia je společnost ideálním partnerem pro realizaci špičkového systému anaerobního čištění nejenom ve Velké Británii, ale i v ČR a na Slovensku, kde jí zastupuje společnost Memsep a kde také roste počet průmyslových realizací.

Provoz v Long Suttonu bude vybaven třetí generací technologie UASB. Technologie Biothane Advanced UASB maximalizuje přeměnu organického znečištění průmyslové vody na bioplyn.

Vyrobený bioplyn bude sloužit jako zdroj energie pro výrobní závod s tím, že plánovaná průměrná kapacity výroby el. energie je 20 000 MWh za rok. To zhruba odpovídá průměrné roční spotřebě plynu 1 700 britských domácností. Garantovaná kvalita vyčištěné odpadní vody umožní vypuštění do vodního toku.

Další informace o technických řešeních VEOLIA naleznete na adrese: www.veoliawatertechnologies.com. Informace o BIOTHANE® naleznete na adrese: www.biothane.com a informaci o zastoupení v ČR a SR je na www.memsep.cz.

Foto: Veolia

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam ligula pede, sagittis quis, interdum ultricies, scelerisque eu. Etiam dictum tincidunt diam. Quisque tincidunt scelerisque libero. Integer malesuada. Pellentesque arcu. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat. Fusce dui leo, imperdiet in, aliquam sit amet, feugiat eu, orci. Aliquam in lorem sit amet leo accumsan lacinia. Aliquam erat volutpat. Donec vitae arcu. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam ligula pede, sagittis quis, interdum ultricies, scelerisque eu. Etiam dictum tincidunt diam. Quisque tincidunt scelerisque libero. Integer malesuada. Pellentesque arcu. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat. Fusce dui leo, imperdiet in, aliquam sit amet, feugiat eu, orci.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP