Reklama

27. 2. 2017  |  Aktuality  |  Autor: Ondřej Beneš, SOVAK ČR

Veolia bude nově dodávat pitnou vodu pro více jak 350 tisíc obyvatel Srí Lanky

V mezinárodní soutěži na realizaci rozsáhlého vodohospodářského systému v lokalitě Greater Matale vybrali představitelé Srí Lanky jako komplexního dodavatele společnost Veolia.

Lokalita se nachází v centru země 150 kilometrů od hlavního města Kolomba. Veolia zde postaví a zprovozní v následujících letech celkem pět nových úpraven vody ve městech Matale (výroba 30 tis. m3/d), Ambanganga (výroba 18 tis. m3/d), Ukuwela, Udatenna a Rattotta (každá úpravna s výrobou 9 tis. m3/d).

Součástí dodávky bude i realizace distribuční sítě pitné vody (celkem 430 km) a přípojek, dále dvanácti vodojemů a pěti automatizovaných čerpacích stanic pitné vody. Díky této investici budou nově zajištěny centralizované dodávky kvalitní pitné vody pro víc než 350 tis. lidí v oblasti.

Srí Lanka má oproti České republice výrazně vyšší úroveň srážek (více jak 2 000 mm/rok oproti 634 mm, které napršely v České republice v minulém roce).

„Přístup k vodě je klíčovým faktorem růstu měst, jejich obyvatel a ekonomiky. Vidíme, jak naše řešení dnes pomáhá celé oblasti Srí Lanky v jejím ekonomickém rozvoji. Zároveň je to součást našeho poslání zajišťovat světu zdroje,” uvedl Claude Laruelle, ředitel Veolia’s Global Enterprises.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372