1/2021

Ve Škodově paláci se konal 2. magistrátní SWAP

| zdroj: Praha.eu0

3304105_1165742_dsc_7519.jpg
zdroj: praha.eu

V rámci projektu „Magistrát bez odpadu“ se uskutečnil již druhý SWAP, tedy výměna oblečení, knih a drobných předmětů z domácnosti. Akce se konala v prostorách Škodova paláce v Jungmannově ulici pod záštitou týmu SWAP PRAGUE.

Akce se zúčastnilo 137 zaměstnanců, většina z nich se po dobu akce průběžně vracela. Přineseno bylo celkem 315 kg věcí, z čehož se jen v rámci těchto dvou dnů podařilo interně rozebrat, tedy zachránit, 82 %. Nerozebrané předměty byly předány společnosti Moment Česká republika o.p.s., neziskové organizaci, která se zabývá prodejem darovaného oblečení a veškeré výdělky zasílá na podporu dalších neziskových organizací. Po celou dobu SWAPU byla přítomna švadlenka Jiřinka, která kromě klasického zkracování oděvů tentokrát i přešívala šaty na sukni, vyměňovala rozbité zipy a provedla celkem 18 oprav.

Účastníci si akci chválili. Sami uváděli, že množství oblečení, kterým disponují, je obrovské a jsou velice rádi, že ho mohou touto cestou obměnit a zároveň nemusejí kupovat nové. Celý SWAP se konal za přísných hygienických pravidel a v době testování, kdy velká část účastníků ocenila, že nemusí chodit do obchodů a mohou své šatníky obměnit na půdě Magistrátu hl. m. Prahy. Na základě průběžných rozhovorů s účastníky akce bude magistrát v kultuře SWAPU pokračovat.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo