1/2024

V teplárnách se spolehlivě postarají o vaše teplo i v době koronavirové krize

| autor: Teplárenské sdružení ČR0

V teplárnách se spolehlivě postarají o vaše teplo i v době koronavirové krize

Také Teplárny Brno, jako subjekt kritické infrastruk­tury, přijímají vzhledem k šíření koronavirové infekce řadu důležitých opatření pro bezpečný chod společnosti a zajištění plynulého zásobování teplem a teplou vodou.

„O všech nastavených preventivních opatřeních i kr­izo­vých plánech jsem průběž­ně informovaná a management Tepláren Brno je v denním kontaktu kvůli koordinaci s Odborem obrany Magistrátu města Brna,“ uvedla primátora města Brna Markéta Vaňková.

„Doposud nedošlo k žádnému výpadku a i přes prudký pokles venkovních teplot v posledních dnech stále dodáváme bez omezení teplo i teplou vodu. Non-stop v režimu 24/7 funguje rovněž naše havarijní služba,“ ujistil generální ředi­tel Tepláren Brno Petr Fajmon. V případě potřeby jsou Teplárny Brno připraveny spustit nouzový režim „COVID19TB“, což by znamenalo uzavření 75 za­měst­nanců na velíně a v provozech.

„V takovém případě by tito pracovníci přespávali v budově a byla by jim zajištěna strava,“ uvedl Petr Fajmon.

Při vstupu do budov a objektů Tepláren Brno je prováděno měření tělesné teploty bezdotykovým teploměrem. Osoby s teplotou nad 37,5 °C nebo vyšší nej­sou vpuštěny do objektů a areálů. Už zhruba dva týdny je upravený směnný provoz tak, aby se jednotlivé směny nesetkávaly. Pokud by to vzhledem k nepříznivé situaci bylo nutné, je připraveno řešení pro případ naprosté karantény některých směn.

Všichni pracovníci výroby a provozu byli vybaveni v dostatečném množství kvalitními bavlněnými i jednorázovými rouškami a respirátory, odbor bezpečnosti práce a zřízená interní komise pro mimořádné události aktivně sleduje vývoj situace a navrhuje opatření v oblasti ochrany zdraví za­měst­nanců a opatření zajišťující fungování společnosti.

„Těm za­měst­nancům, jejichž charakter činnosti to umožňuje, jsme zajistili kompletní IT podporu pro možnost práce z domova. Díky tomu zajišťujeme bez omezení rovněž náš zákaznický servis,“ doplnil generální ředi­tel Petr Fajmon.

Management společnosti připravil i no­vou platformu komunikace na bázi videokonferencí, které jsou spolu­ s ­telekonferencemi využívány pro operativní jednání. Přestože primární je pro Teplárny Brno zabezpečení dodávek tepla a teplé vody, pomáhají tam, kde je to potřeba.

Finančním darem ve výši 100 000 korun určeným pro akci „Brno pomáhá - KORONAVIRUS“ (šití roušek potřebným) podpořily například Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje. Postup výrobního úseku společnosti je koordinován také s orgány Jihomoravského kraje a generální ředi­tel Tepláren Brno je ve spojení s Ministerstvem prů­my­slu a obchodu za účelem koordinace kr­izo­vé situace ČR.

Foto: wikimedia.org

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag