1/2024

V OP PIK byly schváleny nové výzvy za 36 miliard korun

| autor: Tisková zpráva MPO0

V OP PIK byly schváleny nové výzvy za 36 miliard korun

V úterý 20. září se v Praze konalo 5. jednání Monitorovacího výboru Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 - 2020 (OP PIK). 

Hlavním bodem programu bylo projednávání a schválení modelů hodnocení a kritérií pro hodnocení a výběr projektů pro připravené nové výzvy.

OP PIK, jehož cílem je dosažení konkurenceschopné a udržitelné ekonomiky, založené na znalostech a inovacích, a jenž disponuje prostředky ve výši v přepočtu přibližně 117 miliard korun, byl Evropskou komisí schválen 28. dubna 2015 jako první ze všech českých operačních programů. 

A již měsíc po schválení vyhlásil v tzv. prvním kole výzvy za téměř 20 miliard korun.

 "Jsem potěšen tím, jak obrovský zájem našich žadatelů o tento program registrujeme. Je skutečně enormní. Řídicí orgán přijal do poloviny září více než 4 300 žádostí, podaných v rámci předchozích výzev. Tyto žádosti představují hodnotu 36,5 miliardy korun," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Jednání monitorovacího výboru označil za mimořádně úspěšné také náměstek ministra průmyslu a obchodu pro fondy EU, VaVal a investiční pobídky Tomáš Novotný:

"Řídicí orgán při přípravě nových výzev pro letošní rok vycházel ze zkušeností z minulého roku i z připomínek hospodářských a sociálních partnerů a zástupců žadatelů a na základě konstruktivní diskuse se podařilo prosadit kritéria pro výběr kvalitních projektů, které přispějí k naplnění cílů programu."

Nové výzvy budou vyhlašovány průběžně v následujících měsících do konce roku 2016 napříč všemi prioritními osami, které jsou zaměřeny na rozvoj výzkumu a vývoje pro inovace, konkurenceschopnost malých a středních podniků, úspory energie či vývoj nových informačních systémů.

Jednání se zúčastnil také Andreas von Busch, nový vedoucí české jednotky DG Regio v Evropské komisi, který v rámci své první cesty do Prahy ve funkci ocenil dosavadní úspěchy řídicího orgánu v implementaci operačních programů v gesci MPO.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ