1/2024

V Číně roste největší spalovna na světě

| autor: Martin Rojko0

V Číně roste největší spalovna na světě

Probíhající třetí fáze rozšiřování spalovny Baoan v čínském Šen-čenu ji učiní největší na světě.

Jejím dokončením v roce 2018 a přidáním dalších 4 675 tun odpadu denně vzroste celková kapacita komunálního odpadu na 8 875 tun. V současnosti zpracovává zhruba polovinu objemu.

Kapacita spalovny tak dosáhne až tři milionů tun odpadu ročně. Pouze pro představu, pokud by se takové množství odpadu nahrnulo na typické fotbalové hřiště, vytvořilo by dva kilometry vysoký věžák.

Z tohoto objemu se vyrobí elektřina pro milion obyvatel nebo čtyři miliony žárovek s výkonem 40 W. Nebo také jinak řečeno, produkované množství energie odpovídá 700 tisíc tun spotřebovaného uhlí za rok, přičemž se vypustí o dva miliony tun oxidu uhličitého méně.

Dodávku technologie a souvisejících služeb zajišťuje belgická společnost Keppel Seghers v rámci kontraktu ve výši 26,7 milionů dolarů. Ta se podílela i na úvodních dvou fázích výstavby v letech 2006 a 2013.

Keppel Seghers patří mezi přední dodavatele WTE zařízení v Číně. Byznys model belgické společnosti v nejlidnatější zemi světa je postaven na dodávání klíčového vybavení pro spalovny.

Město Šen-čen je známé i svým potrubním systémem sběru komunálního odpadu. Tento způsob redukuje nutnost využívání sběrných vozidel na minimum, přičemž smetí odchází pryč prakticky okamžitě.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ