1/2024

Unipetrol ukáže na Týdnu inovací Polymer Smart City a povede diskuzi o udržitelném rozvoji plastů

| autor: Unipetrol0

Unipetrol ukáže na Týdnu inovací Polymer Smart City a povede diskuzi o udržitelném rozvoji plastů

Pro jeho návštěvníky si Unipetrol připravil virtuální prohlídku Polymer Smart City, ukázku čerpacích stanic budoucnosti nebo panelovou diskuzi na téma Cirkulární ekonomika. 

Inovační veletrh, který nabídne i mezinárodní konference a odborné semináře, je v oboru hlavní událostí roku. Mezi hlavními řečníky bude vědecký pracovník Institutu anorganické chemie Akademie věd České republiky a ambasador skupiny Unipetrol Dr. Michael G. S. Londesborough B.Sc Hons Ph.D, který povede panelovou diskusi na téma Cirkulární ekonomika a také přednášku, ve které se zamyslí nad rolí plastů v dnešním světě. 

Plastové materiály získaly neprávem špatnou pověst. Nebyly vždy součástí našeho světa, byly stvořeny námi, lidmi. Svým způsobem jsme tvůrci molekulární struktury, ovlivňující pozici atomů. Dokážeme předurčit vlastnosti našich budoucích výtvorů a vyrobit nové plastové materiály na míru a tím zrealizovat pokrokové inovace,“ říká Michael Londesborough. 

Plasty ve formě odpadu mají významný podíl na znečišťování naší planety. Na druhou stranu nám velice usnadňují život a rozšiřují naše možnosti. Jedním z problémů je naše vlastní chování a způsob, jakým s těmito užitečnými látkami nakládáme. 

Přednáška Michaela Londesborougha se proto zaměří například na otázky, proč nenávidíme to, co jsme stvořili, nebo zda jsou naše dovednosti v chemii opravdu neslučitelné s přírodou. Existuje cesta, jak to všechno úspěšně skloubit, nebo jsme u konce doby plastové? 

Skupina Unipetrol, největší petrochemický výrobce v České republice, považuje vytváření a podporu projektů zaměřených na udržitelný model výroby a spotřeby za součást své společenské zodpovědnosti. 

Ve spolupráci s Michaelem Londesboroughem vytvořila také projekt “Let’s talk about it”, seriál diskusních videí sdílející myšlenky i názory na koncept udržitelnosti ze strany odborníků i vědců. 

Jde o platformu zabývající se stávajícím trendem udržitelnosti, který mění ekonomický svět kolem nás, a otázkou, jak my sami můžeme přispět k tomu, aby to byly změny k lepšímu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ