1/2024

Svět energetické účinnosti se setká na Key energy

| autor: TZ Key energy0

Svět energetické účinnosti se setká na Key energy

Pokračuje rostoucí zájem v Itálii ze strany podniků a občanů pro energetickou účinnost. Dokazují to údaje z ecobonusu obsažené ve Zprávě Enea, podle kterých Italové ve v loňském roce investovali více jak 3,7 miliardy EUR do zhruba 420 tis. projektů v oboru energetické rekvalifikace, nebo nárůst počtu Energy manager, kterých jak popisuje nedávná zpráva FIRE přibylo za poslední 4 roky 6 %.

Klíčová otázka lepšího využívání zdrojů je středobodem Key Efficiency, pavilonu věnovaného technologiím pro inteligentní využití energie v průmyslu a bydlení, který se koná na veletrhu Key Energy (Veletrh Rimini, 6. - 9. listopadu 2018).

Přední výstava v oblastí obnovitelných zdrojů pro Středozemí, se koná současně s veletrhem Ecomondo a nabízí také pavilony: Key Solar, věnovaný produktům a službám z oboru fotovoltaiky, Key Wind, hlavní italské setkání v rámci větrné energie, Key Storage, týkající se skladování energie z obnovitelných zdrojů a Udržitelné město, projekt o enviromentální kvalitě městských aglomerací a o příkladné správě území. Jako každý rok se budou konat zároveň i generální stavy zelené ekonomiky (6. - 7. listopadu).

Velmi bohatý bude i v nadcházející edici program konferencí Key Efficieny, které organizují Enea a další profesní sdružení, jako FIRE a Federesco. Zahájení bude 6. listopadu setkáním s názvem „Energetická účinnost: klíč pro udržitelnou budoucnost“ (v 15 hodin, Energy Room, pav. B5), talk show jejíž předmětem bude sumarizace aktuálního stavu politik pro efektivní využívání energie. Během akce bude předána tradiční a očekávaná cena FIRE-ENEA Energy Managerům z průmyslové oblasti

Dále Enea organizuje následující setkání zaměřené na řešení pro stavebnictví a průmysl: „Energetická účinnost v budovách: řešení a inovativní nástroje“ (7. listopadu, v 14 hod., Energy Room, pav. B5) a „Energetická účinnost v průmyslu: technologické a systémové příležitosti“ (8. listopadu, v 14 hod., Energy Room, pav. B5)Setkání se budou zaměřovat hlavně na řešení a nástroje pro odvětví stavebnictví a průmyslu.

Nové příležitosti vyplývající z certifikace energetické účinnosti budou prezentovány během konference „Bílé certifikáty: zhodnocení situace“, kterou pořádá FIRE (7. listopadu, v 14:30 hod. Sala Gardenia, pav. D7).

Dalšími konferencemi, které FIRE uspořádá pro lidi z branže jsou „Měřit úspory energie: ISO 50015 a IPMVP” (8. listopadu, v 14:30 hod., Sala Gardenia, pav. D7), v rámci které budou představeny obecné zásady a pokyny pro měření a ověřování energetické náročnosti a mezinárodní protokol IPMVP; „Provozovatelé energetické účinnosti: Energy manager, Energy auditor, EGE, ESCO” (8. listopadu, v 14:30 hod., Sala Mimosa 2, pav. B6), zorganizována ve spolupráci s Assoege a Federesco, při které se upřesní normativní rámec různých profesí.

Strategie financování ke zvýšení investic ve veřejném a soukromém sektoru budou předmětem setkání „Finance pro energetickou účinnost“, které uspořádá Federesco (6. listopadu, 14 hod. Sala Tulipano, pav. B6), které organizuje též setkání „Energetická účinnost ve veřejné správě“ (7. listopadu, v 9:30 hod., Sala Tulipano, pav. B6).

info pro vystavovatele:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA