2/2023

Středočeský kraj: Komise se věnovala propojování vodárenských soustav

| autor: Středočeský kraj0

Středočeský kraj: Komise se věnovala propojování vodárenských soustav

Na jednání byla diskutována problematika řešení zásobování obyvatel Středočeského kraje pitnou vodou, a to prioritně propojováním vodárenských soustav.

Náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD) informoval přítomné o konkrétních opatřeních ke zmírnění negativních dopadů sucha a nedostatku vody ve Středočeském kraji, které jsou z hlediska Středočeského kraje považovány za strategické.

Seznámil přítomné s postupem prací na zpracování projektové dokumentace na stavbu vodovodního přivaděče v koridoru budoucí dálnice D3 a s přípravou studie na zajištění bezpečnosti dodávky vody pro území Středočeského kraje v rámci Pražské metropolitní oblasti.

Dalším významným tématem bylo zadržování vody v krajině. Řešena byla problematika vodních nádrží včetně odbahňování rybníků, odvádění dešťových vod a budování vrtů sloužících k odběrům podzemních vod.

Zástupci státního podniku Povodí Vltavy a Povodí Labe informovali o aktuální hydrologické situaci. Náměstek M. Petera uzavřel jednání Komise s tím, že Středočeský kraj bude pokračovat v přípravě strategických projektů a jejich projednáním s Ministerstvem zemědělství.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP