2/2023

SPÚ a Národní zemědělské muzeum podepsaly memorandum o spolupráci o ochraně vod a půdy

| autor: SPÚ0

SPÚ a Národní zemědělské muzeum podepsaly memorandum o spolupráci o ochraně vod a půdy

Memorandum podepsali ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová a generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

V pilotní fázi předpokládá projekt úzkou spolupráci pro rok 2018, kdy Národní zemědělské muzeum bude prostřednictvím vybraných aktivit zajišťovat propagaci klíčových témat: Půda jako hlavní výrobní prostředek zemědělské produkce vyžadující péči a ochranu a Voda jako zdroj života, obnovitelné energie.

Dále bude předmětem spolupráce problematika eroze, sucha, krajinotvorby, hospodaření s přírodními zdroji, ale také vzdělávání a poradenství.

Spolupráci s Národním zemědělským muzeem vnímáme jako další formu propagace témat, která jsou pro Státní pozemkový úřad klíčová.

Jde především o oblast pozemkových úprav, sucha a eroze půdy, vody a s tím souvisejících dalších našich aktivit,“ uvedla ústřední ředitelka SPÚ Svatava Maradová. Generální ředitel NZM Milan Jan Půček k tomu doplnil: „Kromě důležitosti témat Půda a Voda je projekt významný zejména v tom, že nejde jen o osvětu v Praze, ale zapojí se všechny naše pobočky v regionech.

V budoucnu bychom takto rádi spolupracovali také s dalšími resortními organizacemi Ministerstva zemědělství.“

V rámci spolupráce připraví Národní zemědělské muzeum lektorské programy pro žáky základních a středních škol s využitím svých expozic v Praze (Voda v krajině, Objevovna, Zemědělství), ale i na pobočkách v Čáslavi (Kačina a Ohrada) a ve Valticích.

Ke stávajícím i novým expozicím a výstavám budou zpracovány výukové či programové listy, které mohou sloužit jako podklady pro školy i veřejnost. Součástí projektů bude také spolupráce lektorů. Plánován je také vznik popularizačních publikací pro veřejnost – obrázkové statistiky k tématům Voda a Půda.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP