2/2023

Společnost Mondi vyvinula novou fólii, která snižuje množství odpadu z obalů

| autor: (mar)0

Společnost Mondi vyvinula novou fólii, která snižuje množství odpadu z obalů

Společnost Mondi, výrobce obalů a papíru, vyvinula novou fólii rozpustnou ve vodě, která slouží k balení prášků, tablet a granulí.

Plastová fólie má podle výrobce představovat vhodné řešení při snížování množství odpadu z obalů a zvyšování bezpečnosti spotřebitelů při používání myček nádobí, čisticích a koupelnových výrobků. Obalové fólie by zároveň měly být biologicky odbouratelné, netoxické a neomezující.

"Fólie nabízí hned několik výhod jak pro obchodní značky, tak i pro jejich zákazníky,"říká Oliver Sperber, ředitel inovací společnosti Mondi.

"Naši aplikační inženýři jsou schopni přizpůsobit obal specifickým požadavkům zákazníků. Navíc také poskytnou potřebnou podporu na místě úspěšného uvedení produktu využívajícího tento materiál."

Mondi-620x330.jpg

Foto: Mondi

Podle společnosti je výrobek vhodný pro trh s domácími a osobními potřebami, ale uplatnění může také nalézt i v jiných oblastech, jako je agrochemický nebo stavební sektor.

Fólie představuje účinnou bariéru před vzduchem a může se zcela rozpustit i ve studené vodě. Může být použita pro oddělené balení suchých materiálů, jako jsou například tablety do myčky na nádobí nebo pračky či soli do koupele.

Ve vodě rozpustný obal snižuje množství obalového odpadu ve srovnání se standardními plastovými fóliemi.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP