2/2023

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. již podruhé obhájila certifikát EMAS

| autor: CENIA - česká informační agentura pro životní prostředí0

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. již podruhé obhájila certifikát EMAS

EMAS je dobrovolným nástrojem ochrany životního prostředí, jehož zavedením se organizace zavazuje k omezování negativních vlivů na životní prostředí, a to nad rámec legislativních požadavků.

Organizace, která splní požadavky systému, získá od Ministerstva životního prostředí certifikát EMAS.

Jednou z organizací se zavedeným EMAS je Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o., která certifikát poprvé získala již v roce 2012 a letos jej podruhé obhájila.

Společnost tímto krokem potvrdila, že dbá na ochranu životního prostředí a při produkci výrobků či poskytování služeb zvažuje dopady na životní prostředí.

Prezident společnosti Donghwan Yang převzal dne 26. 6. 2018 certifikát EMAS od náměstka ministra životního prostředí Jana Kříže.

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. je první organizací s EMAS nejen z celé celosvětové skupiny Hyundai Motor Company, ale i z celého koncernu Hyundai.

Od začátku roku 2018 obnovily certifikát EMAS další čtyři společnosti – VCES a.s., Hochtief CZ a.s., Subterra a.s. a Metrostav a.s.

EMAS je zaváděn organizacemi napříč odvětvími, je určen jak pro výrobní podniky a organizace provozující činnost v soukromé sféře, tak i pro organizace státní a veřejné správy.

Systém je přínosem především pro životní prostředí, ale přispívá rovněž k úsporám v oblasti spotřeby energií, vody, materiálu, navíc snižuje také produkci odpadů a s ním spojených poplatků.

Více se o systému EMAS dozvíte zde https://emaseu.cz/

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP