1/2024

Společnost AVE CZ odpadové hospodářství striktně odmítá aktivitu vedení ČAOH

| autor: AVE CZ0

Společnost AVE CZ odpadové hospodářství striktně odmítá aktivitu vedení ČAOH

Prohlášení společnosti AVE CZ k otevřenému dopisu ministru životního prostředí ze dne 24.4.2019: 

Otevřený dopis ministru Brabcovi je útokem proti kompromisu návrhu zákona o odpadech

AVE CZ jakožto jeden z největších členů asociace se stanovisky uvedenými v dopise, která kritizují návrh nového zákona o odpadech, při projednávaní na plénu ČAOH nesouhlasila a zaráží nás, že nás nikdo o záměru odeslání otevřeného dopisu dopředu neinformoval a dozvěděli jsme se o jeho odeslání až v momentě, kdy byl prezentován médiím. 

Načasování odeslání otevřeného dopisu rovněž vyvolává řadu otázek, jelikož nové zákony o odpadech jsou teprve v meziresortním připomínkovém řízení. Chceme se proto proti takovému postupu ČAOH ohradit a od dopisu se distancovat.

Zatímco signatáři dopisu prosazují posunutí termínu ukončení skládkování na rok 2035, návrh nového zákona stanovuje tento termín na rok 2030. Zmírňuje tedy současný platný paragraf, podle něhož by skládkování mělo být ukončeno od 1. ledna 2024.

Společnost AVE CZ, která v současné době provozuje na území ČR 8 velkých skládek, na rozdíl od signatářů dopisu považuje návrh zákona o odpadech za dobrý kompromis, díky němuž se podaří naplnit požadavky legislativy EU a který umožní do konce roku 2029 výrazně skládkování omezit a který zároveň nepřenese tíhu navyšování poplatku za skládkování skokově na bedra měst a obcí.

Postupné zvyšování poplatku za skládkování je základním a nutným předpokladem pro to, aby se současný systém nakládání s odpady posunul směrem k modernímu oběhovému hospodářství, které je založeno na recyklaci a myšlence prevence vzniku odpadů. Společnost AVE CZ tyto principy plně podporuje.

Roman Mužík

jednatel AVE CZ

%pst%

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP