Reklama

20. 8. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Singapur vydal nové plány na snížení odpadu z obalů

Singapurské společnosti budou muset nejpozději do roku 2021 podat zprávu o produkci obalů a předložit plány na jejich snížení. Nová pravidla jsou součástí plánu na prodloužení životnosti jediné skládky na ostrově.

Jediná skládka

Množství odpadů z obalů z domácností, které se vyprodukovalo v zemi v loňském roce, by vyplnilo více než 1 000 olympijských bazénů. To bylo uvedeno Singapurskou národní agenturou pro životní prostředí, která také poznamenala, že kapacita jediné skládky v Semakau v Singapuru bude naplněna do roku 2035.

Dohodu o snížení objemu produkovaných obalů podepsalo v roce 2007 32 firem, v současnosti již téměř 200. Dohoda, která poskytuje platformu pro průmyslová odvětví, aby spolupracovaly s vládou na snižování odpadu z obalů, je dobrovolná. Firmám by měla umožňovat flexibilitu v opatřeních, která přijmou k dosažení svých cílů.

Přestože seznam signatářů dohody vzrostl a objem produkce obalových odpadů se za posledních 10 let kumulativní snížil o téměř 39 000 tun, což je objem přibližně 74 bazénů olympijské velikosti, tvoří to jen malou část z celkového množství odpadu z obalů, který byl vyprodukován ve stejném období.

Portál Eco-business.com poukazuje na to, že v loňském roce jen domácnosti vyprodukovaly 1,66 milionu tun odpadů, které skončily likvidací. Asi třetina z nich je odpad z obalů. Agentura očekává, že objem odpadů z obalů bude i nadále růst s rostoucí populací a ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372