1/2024

Siemens snížil své emise CO2 v České republice o 70 %

| autor: TZ Siemens ĆR0

Siemens snížil své emise CO2 v České republice o 70 %

Snížení CO2 emisí v České republice představuje významný příspěvek k celosvětovému závazku společnosti Siemens dosáhnout do roku 2030 CO2 neutrality. 

Emise COsnížil český Siemens kombinací několika faktorů:

  • realizace projektů na snížení energetické náročnosti
  • nákup certifikované elektrické energie z obnovitelných zdrojů – úspora 43 tisíc tun CO2 / rok
  • zavedení elektromobilů do firemního vozového parku, úprava modelové řady vozů se spalovacími motory – průměrné emise 110 g CO2 / km

Závazkem dosáhnout do roku 2030 COneutrality ukazuje Siemens nejen vedoucí roli firmy v boji proti klimatickým změnám, ale také ekonomický přínos této filozofie. Na vlastním příkladu představuje společnost technologie, které snižují CO2 a současně přinášejí finanční úspory.

Celosvětově Siemens do projektů na snížení energetické náročnosti investuje 2,5 miliardy korun, dva velké projekty byly zrealizovány v České republice: v závodech Mohelnice (2017) a Letohrad (2018). 

Do těchto dvou projektů Siemens investoval přes 80 milionů korun a dosáhl snížení emisí CO2 o 6,3 tisíc tun ročně, hodnota ušetřených energií přesahuje 16 milionů korun za rok. Energetických úspor bylo dosaženo kombinací nových technologií a řešení, včetně využití tepla vznikajícího ve výrobě, decentralizace zdrojů tepla, zavedení chytrého osvětlení včetně řídicích systémů, využití nových řídicích systému pro management energií.

Další projekty na snižování emisí CO2 bude společnost Siemens realizovat v České republice v příštích letech, především v oblasti elektromobility a dalších energetických úspor.

Citace ke snížení emisí CO2

Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika:

„Důsledky klimatických změn dnes pociťujeme na každém kroku. Věřím, že úlohou všech firem, a nejen těch velkých, je přijímat taková opatření v rámci svého podnikání, aby k tomuto negativnímu trendu nepřispívaly.“

„Projekty na snížení emisí CO2 prospívají nejen lidstvu a životnímu prostředí, ale mohou mít i velký ekonomický potenciál, protože mohou z dlouhodobého hlediska přinášet významné finanční úspory.“

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling