2/2023

Rekordní růst českého exportu chce Ministerstvo průmyslu a obchodu udržet i v dalších letech

| autor: Tisková zpráva MPO0

Rekordní růst českého exportu chce Ministerstvo průmyslu a obchodu udržet i v dalších letech

Česká republika je v oblasti exportu velmi úspěšná a předpokládám, že to tak zůstane nadále. Budeme se proto snažit minimalizovat rizika plynoucí z naší závislosti na státech EU a rizika plynoucí z Brexitu.

Budeme ale chtít otevřít i další trhy, mimo EU. V tom nám může pomoci například účast České republiky na mezinárodní výstavě EXPO v Astaně, kterou MPO zajišťuje,řekl ministr Jiří Havlíček.

„Klíčovým úkolem pro celou českou vládu bude hájení zájmů při vyjednávání Brexitu. Spojené království je čtvrtým největším odbytištěm našeho zboží a devátým největším vývozcem na náš trh. Jednání ještě vlastně nezačala a kvůli předčasným volbám ve Velké Británii jsou opět odložena,“ uvedl náměstek ministra průmyslu a obchodu pro Evropskou unii a zahraniční obchod Vladimír Bärtl.

Podle zástupce generálního ředitele CzechTrade Milana Ráže je klíčové rozšiřování sítě mimoevropských poboček, aby podpora českého exportu mířila i do nových oblastí. 

„CzechTrade loni zaznamenal mimořádně příznivý rok, letos se výrazněji zaměříme na malé a střední podnikatele v rámci projektů z fondů EU. CzechTrade půjde za nimi a budeme mít 13 regionálních poradců v každém kraji,“ řekl Milan Ráž.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP