1/2024

Rada ERÚ se poprvé sešla v novém složení

| autor: ERÚ0

Rada ERÚ se poprvé sešla v novém složení

„Příležitosti a důvěry, kterou mi jmenováním do Rady svěřila vláda, si velice vážím. Na ERÚ působím jižodroku2013 a svým mandátem tak navazuji na moji dosavadní práci, kdy jsem se věnovala právním záležitostem a legislativě. V současné době je to především spolupráce s dalšími institucemi nad podobou tzv.malé novely energetického zákona i zcela nového energetického zákona jako celku.

Nová legislativa výrazně ovlivní fungování ERÚ i energetiky samotné. Za důležité považuji také návrhy ustanovení zákonů, kterázlepší dnes nezcela dostatečnou ochranu spotřebitele v energetických odvětvích," říká MarkétaZemanová, nová členka Rady ERÚ*.

Posílení odbornosti v legislativní oblasti si cení i předseda Rady ERÚ, Stanislav Trávníček„MarkétaZemanová má s legislativou praktické zkušenosti a znalost praxe je to, co ve státní správě často chybí.

Díkytomu, že dosud vedla naši sekci pro legislativu, zná dobře podmínky, za kterých funguje úřad, zároveň ví, co konkrétně pálí spotřebitele, coregulované subjekty a jaké překážky je potřeba odstranit z cesty, má-li být regulace efektivní vzhledem ke skutečným potřebám energetického trhu."

*Stručný životopis naleznete zde.

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP