2/2023

První nízkoteplotní sušárna čistírenských kalů v ČR je v provozu

| autor: SOVAK ČR0

První nízkoteplotní sušárna čistírenských kalů v ČR je v provozu

Výsledný produkt má stejnou výhřevnost jako hnědé uhlí, mohl by se použít ve stavebnictví nebo po úpravě i v zemědělství. Roční kapacita nové sušárny je až 6000 tun ročně a náklady na stavbu nové technologie dosáhly zhruba 60 milionů korun.

Více informací je na tomto odkazu.

SOVAK ČR zorganizoval ve dnech 19. – 20. 9. 2016 výjezdní zasedání odborné komise ČOV, během které se jednotliví pracovníci mající na starosti ve svých společnostech provoz ČOV seznámili s touto technologií a získali základní návrhové i provozní informace o této technologii.

SOVAK ČR tak přispívá k přenosu zajímavých a pozitivních zkušeností s novými technologiemi mezi jednotlivými provozovateli vodohospodářské infrastruktury, kteří jsou členy SOVAK ČR. Uvedení nízkoteplotní sušárny čistírenských kalů do provozu hodnotí SOVAK ČR velmi pozitivně a doufá v realizaci i na dalších ČOV v následujících letech.

Tato technologie je totiž nutnou podmínkou pro úspěšné rozšíření technologií termochemického zpracování čistírenských kalů, které i s ohledem na probíhající změny legislativy upravující nakládání s čistírenskými kaly považuje SOVAK ČR za perspektivní a již zahájil širší odbornou diskuzi na toto téma.

Další informace jsou zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP