Studie EN

Přihlášky pro ocenění The European Responsible Care Awards 2021 jsou otevřené

| autor: František Vörös, konzultant0

virus-5209059_640.jpg
zdroj: pixabay

V souvislosti pandemií COVID -19 ocenila v loňském roce Evropská rada pro chemický průmysl CEFIC 16 společností z celé Evropy za jejich reakce v boji proti pandemii. Pro letošní rok rozšířila ocenění o 4 nové kategorie pro inovace k bezpečnému nakládání s chemickými látkami a produkty:

  • Podpora zdraví v době pandemie.
  • Zachování ekosystému.
  • Změna klimatu a energií.
  • Bezpečnost a udržitelnost.

Prostřednictvím www.cefic.org je možno podávat přihlášky do 30. 6. 2021. Vítězové budou oceněni na výroční konferenci CEFIC koncem října.

V boji proti pandemii je zapojeno mnoho společností. Ze širokého spektra výrobců plastů uvádím jako příklad německou společnost COVESTRO , která vyvinula a začala dodávat 2 nové typy polykarbonatu s nízkým koeficientem tření. Vyrobená těla injekčních stříkaček splňují normu ISO 10993-1 o biokompatibilitě, mohou být sterilizovány i gama zářením. Pacienti je mohou sami aplikovat v injekcích jak doma, tak na cestách.

Španělský institut pro technologie plastů Aimplas vyvinul a k průmyslové realizaci nabízí rychlotest pro testování imunity proti viru SARS-Cov-2 s citlivostí 98 %.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat