1/2024

Praha má vítěze tendrů na nakládání s komunálním bioodpadem a nebezpečným komunálním odpadem

| autor: TZ Praha.eu0

Praha má vítěze tendrů na nakládání s komunálním bioodpadem a nebezpečným komunálním odpadem

Vítězem tendru s názvem Sběr, svoz a využití komunálního bioodpadu pomocí velkoobjemových kontejnerů v letech 2019 – 2020 se stala společnost FCC Česká republika s.r.o. s nabídkovou cenou 16 026 576 korun bez DPH.

Zajištění mobilního sběru, využívání a odstraňování nebezpečných a jiných složek komunálního odpadu na území hl. m. Prahy pro roky 2019–2021 získala společnost Aquatest a.s. s nabídkovou cenou 4 615 500 korun bez DPH.

Společnost FCC ročně přistaví na území hlavního města Prahy 2200 kontejnerů na bioodpad. Společnost Aquatest bude nově sbírat kromě nebezpečných chemikálií a podobného materiálu také oleje a jedlé tuky využívané v domácnostech.

„Úspěšné uzavření tendrů zajišťuje Praze dobrý servis pro nakládání s bioodpadem a dalšími nebezpečnými složkami komunálního odpadu. Celkově je otázka bioodpadu jedna z nejvíce diskutovaných a výše zmíněná výběrová řízení nám pro nadcházející dva, respektive tři, roky dávají prostor soustředit se například na možnosti jeho efektivnějšího třídění,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP