1/2024

Postrčí nás koronavirus k udržitelnosti? O příležitostech k restartu v novém Zpravodaji MŽP

| autor: MŽP0

Postrčí nás koronavirus k udržitelnosti? O příležitostech k restartu v novém Zpravodaji MŽP

Jak se dočtete v novém vydání Zpravodaje, příroda si mohla „díky“ naší nečinnosti uzmout zpět prostor, ze kterého jsme ji dříve svým počínáním vystrnadili. Současná vážná situace se nám tak stala motivací. Ne k ustrnutí, které dočasné zlepšení životního prostředí zapříčinilo, ale k udržitelnému rozvoji, který by pozitivní změny zachoval a prohloubil.

Začít se dá třeba změnami v našich domovech, se kterými pomáhají programy MŽP jako Nová zelená úsporám, Kotlíkové dotace nebo Dešťovka pro domácnosti. Jak ale upozorňuje ministr životního prostředí Richard Brabec, bude také nutné přehodnotit některé principy globalizované společnosti, jejichž dopady na život na planetě jsou enormní.

Na co útlum lidské společnosti pozitivní vliv neměl, jsou bohužel letošní úhrny srážek. Už v jarních měsících čelíme katastrofálnímu suchu, proti kterému efektivně pomohou hlavně dlouhodobá řešení. Ta MŽP samozřejmě intenzivně podporuje a letos jsme připraveni tempo ještě zvýšit.

Jak? O tom a ještě mnohem více se dočtete v novém čísle Zpravodaje MŽP (PDF, 6 MB).

Chcete další čísla Zpravodaje dostávat přímo do své e-mailové schránky? Přihlašte se k odběru na adrese zpravodaj@mzp.cz. Tam se budeme těšit i na vaše komentáře a nápady na témata, která vás zajímají.

Foto: pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP