2/2023

Pomohou technologie udržitelnému rozvoji? Odpověď hledali odborníci napříč rezorty

| zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR0

Pomohou technologie udržitelnému rozvoji? Odpověď hledali odborníci napříč rezorty

Na každoroční konferenci odborníci tentokrát diskutovali vztah techniky a udržitelného rozvoje.

„Téma udržitelného rozvoje v dnešní společnosti silně rezonuje napříč planetou. Jde o aktuální téma, které se netýká jen mezinárodních organizací, národních vlád či regionálních samospráv. Týká se každého z nás a cíle udržitelného rozvoje nám dávají jasný směr, kterým bychom se měli ubírat.

K jejich dosažení může nepochybně přispět i využití moderních technologií, ovlivňujících náš každodenní život,“ uvedla ve svém úvodním slově Daniela Grabmüllerová, zastupující náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Ministerstva pro místní rozvoj a dodala:

„Cíle udržitelného rozvoje nabývají na významu i v rámci evropské agendy. Nová Evropská komise, pokud lze soudit z vyjádření některých expertů, na plnění těchto cílů bude klást mimořádný důraz; to se patrně promítne i do podmínek čerpání evropských fondů v příštím programovém období 2021-2027.“

Fórum udržitelného rozvoje každoročně propojuje odborníky z veřejné, soukromé i odborné sféry, aby diskutovali o jednotlivých aspektech, cílech a principech udržitelného rozvoje a jeho implementaci v ČR.

Letošní ročník se zaměřil jednak na dopad digitálních technologií na udržitelný rozvoj, tak také na možnosti využití digitálních technologií v praxi. Na fóru byly také prezentovány vybrané projekty nejen z Cen SDGs za naplňování Cílů udržitelného rozvoje 2019 a oceněné nejlepší obce zapojené do Místní Agendy 21.

Fóra se zúčastnil také náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž či náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Silvana Jirotková. Jako hlavní řečník byl na akci pozván profesor ekonomie z Columbia University a expert na udržitelný rozvoj OSN Jeffrey Sachs. Mezi další pozvané odborníky patřil například Marek Havrda ze společnosti GoodAI, Sándor Kerekes z budapešťské Korvínovy univerzity či architekt strategie Digitální Česko Pavel Hrabě.

Foto: MMR ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP