Reklama

16. 1. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: David Garrick

Plán nulového odpadu vybízí San Diego k intenzivnější recyklaci

Má-li San Diego dosáhnout stanoveného cíle, tzn. snížit do roku 2040 množství odpadu vyprodukovaného lokálně na nulu, je podle úředníků města nutné jít obyvatelům lepším příkladem.

Krátce poté, co město v roce 2015 přijalo plán „nulového odpadu“, odhalil provedený průzkum, že pouze u 27 procent materiálů produkovaných subjekty ve vlastnictví města dochází k recyklaci. Recyklační cíl pro celé území města do roku 2020 je přitom 75 procent.

San Diego proto vytváří strategický plán zvýšení míry recyklace u jednotlivých odborů města do roku 2020 na nejméně 50 procent.

Daný plán, který městská rada v pondělí schválila, bude zahrnovat větší zapojení zaměstnanců, umístění desítek recyklačních kontejnerů do městských parků a podrobné návrhy, jak překonat řadu drobných překážek, kterým odbory města v oblasti recyklace čelí.

„Městská zařízení k úspěšné realizaci plánu nulového odpadu nepřispívala dostatečně,“ řekl Mario Sierra, ředitel odboru města pro služby v oblasti životního prostředí. „Věděli jsme, že toho musíme udělat víc.“

Novému strategickému plánu předcházel nedávno dokončený rok „benchmarkingu“, kdy se vedoucí odborů setkali s úředníky města pro oblast recyklace, aby o dané problematice vedli společnou diskuzi a přesně určili, jaké množství materiálů má být recyklováno.

%pst%

Sierra dále uvedl, že míra recyklace ve skutečnosti přesahuje 27 procent, protože daný údaj pouze vyjadřuje objem odvážený společností Republic, s níž město ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372