1/2024

Photon Energy uvedla v maďarském Monoru do provozu 8 solárních elektráren o kapacitě 5,6 MWp

| zdroj: Photon Energy0

Photon Energy uvedla v maďarském Monoru do provozu 8 solárních elektráren o kapacitě 5,6 MWp

Na ploše 9 hektarů jsou elektrárny připojeny k síti společnosti NKM Áramhálózati Kft. Očekává se, že ročně vygenerují přibližně 6,9 GWh elektrické energie.

„Jsme nadšení, že jsme úspěšně dokončili další fotovoltaické elektrárny v Monoru, kde jsme v roce 2016 zahájili naše aktivity v oblasti vývoje projektů v Maďarsku. Realizace projektu od počátku po jeho dokončení s konečným výsledkem plně funkční elektrárny je pro nás největší odměnou v našem podnikání a zdrojem hrdosti pro náš tým. Tento přírůstek do našeho portfolia elektráren v Maďarsku nás posunul ještě o krok blíže k našemu cíli rozšířit ho do konce roku 2021 na 75 MWp,“ řekl Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy N.V.

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto elektrárny prostřednictvím plně vlastněné projektové společnosti Photon Energy HU SPV 1 Kft s osmi licencemi KÁT. Licence je opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 590 HUF za MWh (cca 100 EUR za MWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 16 950 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech osmi elektráren se očekávají ve výši kolem 680 000 EUR.

Po revalvaci vlastního portfolia skupiny podle standardu IAS 16 bude ve výkazu zisku a ztráty za čtvrté čtvrtletí roku 2019 zaúčtováno přibližně 3,1 mil. EUR jako ostatní výsledek hospodaření (OCI) skupiny.

Foto: Photon Energy

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag