Reklama

17. 1. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Martin Rojko

Nový izolační materiál kvalitou daleko převyšuje tradiční pěnu

Aerogel z křemíku zablokuje až 80% vnějšího hluku a třikrát lépe izoluje teplo jak běžná pěna.

Vědci z Technické univerzity v singapurském Nanyang vyvinuli nový izolační materiál, vyznačující se lepšími zvukově a tepelně-izolačními vlastnostmi, jako standardně používané produkty.

Nová pěna, nazvaná aerogel kompozit, dokáže izolovat teplo 2,6 krát lépe než běžná izolační pěna. Zároveň dokáže zablokovat až 80% vnějšího hluku, což je o 30% více, než běžně používané pěny.

Nový typ pěny, vyrobené z aerogelů křemíku a dalších přísad, by se měl dostat na trh v nejbližších měsících. Uplatnění může nalézt například ve stavebnictví, těžbě a zpracování ropy, plynu, elektrotechnickém, či automobilovém odvětví.

Profesor Sunil Chandrankant Joshi a jeho tehdejší student, dnes technologický ředitel společnosti Mahesh Sachithanadam, vyvíjeli tento typ aerogelu čtyři roky.

Licenci na jeho používání, v rámci společného podniku, získala místní firma Bronx Creative & Design Center, která chce spustit výrobu v tomto roce.

Předností pěny bude i snadná instalace a používání, protože je sice tenčí než běžně používaná, ale s lepšími vlastnostmi. "Její výroba je také ekologičtější, protože nevyžaduje vysoké teploty ani používání toxických materiálů," objasňuje profesor ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372