2/2023

Nový dokument zvyšuje povědomí veřejnosti o krizovém nedostatku pitné vody - 844 milionů lidí stále ještě nemá přístup k čisté pitné vodě

| autor: Tisková zpráva P&G; a National Geographic0

Nový dokument zvyšuje povědomí veřejnosti o krizovém nedostatku pitné vody - 844 milionů lidí stál

Program společnosti Procter & Gamble Čistá voda dětem (Children’s Safe Drinking Water - CSDW) a National Geographic zvyšují povědomí o nedostatku pitné vody na světě vydáním nového dokumentu s názvem “Síla čisté vody“, který popisuje životy tří žen a jejich rodin přináší bezprostřední pohled na každodenní problémy související s nedostatečným přístupem k čisté pitné vodě.

V průběhu filmu diváci sledují, jak balíčky na čištění vody od společnosti P&G, které distribuují partnerské organizace ChildFund v Indonésii, CARE International v Keni a World Vision v Mexiku, pomohly transformovat tyto komunity.

Do programu CSDW přispěli i čeští spotřebitelé loni na podzim, kdy do něj putovala část z prodejů výrobků P&G. Celkem byla díky tomu poskytnuta pitná voda pro více než 700 lidí na jeden rok.

Světové povědomí o nedostatku pitné vody se zvyšuje a celý svět se snaží krizi řešit. 2,6 miliardy lidí získaly v posledních 25 letech přístup k čisté vodě, ale stále ještě zbývá 844 milionů lidí, kteří ho nemají.

Na programu „Čistá voda dětem“ společnosti P&G, který byl zahájen v roce 2004, se podílí více než 150 partnerů a organizací, které se snaží zajistit technologii na čištění vody komunitám, které jí mají nedostatek.

K dnešnímu dni bylo v rámci programu CSDW dodáno více než 13 miliard litrů čisté vody lidem, kteří ji nejvíce potřebují.

Ředitel značky P&G Marc Pritchard to komentuje: „V některých částech světa považujeme dostupnost pitné vody za samozřejmost. Lidé v zemích, jako je Mexiko, Indonésie a Keňa bojují s nedostatkem čisté vody, kterou by mohli pít.

A bez čisté pitné vody je mnohem těžší udržet děti zdravé, dát jim vzdělání a zajistit lepší život pro jejich rodiny,” řekl Pritchard. „Náš cíl ve spolupráci se společností National Geographic je podělit se o tyto příběhy o síle čisté vody a inspirovat ostatní, aby něco změnili a stali se součástí řešení.”

“V National Geographic věříme, že skvělé vyprávění příběhů může zažehnout jiskru zvědavosti, pomoci řešit velké problémy a posunout hranice toho, co už víme,” řekla Jill Cress, ředitelka marketingu společnosti National Geographic Partners. 

“Tento dokument zachycuje velmi reálné a silné příběhy lidí, jejichž životy byly ovlivněny programy, které umožňují přístup k pitné vodě. Jsme velmi pyšní na to, že jsme se připojili ke společnosti P&G a soustavně zvyšujeme povědomí o tomto naléhavém problému a pomáháme dalším, kteří pomoc potřebují.”

Další informace o programu CSDW společnosti P&G naleznete na stránkách www.csdw.org. Nejzajímavější momenty dokumentu naleznete zde, celý dokument zde.


Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP