2/2023

Nejlepší Evropský týden mobility v loňském roce? Uspět může i česká metropole

| autor: Tiskové zprávy MŽP0

Nejlepší Evropský týden mobility v loňském roce? Uspět může i česká metropole

Soutěž ETM představuje místní úřady, které výrazně podporují udržitelnou městskou mobilitu. Tzn. ekologicky šetrnou dopravu, která současně neklade zbytečné nároky na financování (hromadná, pěší nebo cyklistická doprava). Podle nezávislé odborné poroty Praha během ETM 2017 excelovala při vytváření vzájemně prospěšných partnerství s nevládními organizacemi a místními podniky.

Praha je mezi finalisty soutěže ETM v kategorii měst nad 50 tisíc obyvatel. Letos poprvé organizátoři přidali i kategorii měst pod 50 tisíc obyvatel. Další města pak budou usilovat o ocenění v soutěži za plánování udržitelné městské mobility. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 21. března 2018 v Bruselu.

ETM se koná každoročně ve dnech 16. – 22. září. Města si během něj mohou vyzkoušet alternativy udržitelné dopravy, která přispívá ke snížení emisí oxidu uhličitého, a tím pádem k lepšímu ovzduší.

Ministerstvo životního prostředí je národním koordinátorem ETM. Z Národního programu Životní prostředí míří desítky milionů korun na podporu čisté mobility. Ať už to jsou osvětové projekty, bikesharing ve městech nebo třeba pořízení vozů na alternativní pohon (CNG, plug-in hybrid, hybrid, elektromobil).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP