Reklama

22. 9. 2016  |  Aktuality  |  Autor: Zpráva MŽP

MŽP žádá o spolupráci ve věci plnění požadavků Protokolu o PRTR

Odbor posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence Ministerstva životního prostředí (OPVIP MŽP) si dovoluje tímto způsobem požádat o spolupráci ve věci plnění požadavků Protokolu o registrech úniků a přenosů znečišťujících látek (Protokol o PRTR).

Podle článku 17 Protokolu o PRTR zasedání stran průběžně přezkoumává provádění a vývoj Protokolu na základě pravidelných zpráv smluvních stran.

Na základě rozhodnutí I/5 zasedání stran byl tento požadavek na první schůzi rozpracován a byl sjednán postup pro podávání zpráv a pro samotný formát zprávy.

Každá smluvní strana je povinna vypracovat pro každou řádnou schůzi zasedání stran předmětnou zprávu, která se týká plnění požadavků stanovených v Protokolu o PRTR. OPVIP MŽP vypracovalo návrh zprávy, ke kterému je možno nyní uplatnit připomínky.

Více podrobností o Protokolu o PRTR je možné nalézt zde.

Případné připomínky nebo komentáře zasílejte nejlépe ve formě revizí a komentářů vložených přímo do textu návrhu Zprávy na e-mailovou adresu pracovníka OPVIP MŽP Eduarda Hlavatého a jako předmět zprávy uveďte: „Protokol o PRTR – připomínky k návrhu Zprávy“.

Reagovat můžete do 19. října 2016.

Příloha: http://www.irz.cz/sites/default../imgarchiv/Reporting_format_PRTR_2017_Czech_Czech_Republic_21092016.doc

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372