1/2024

Ministr Havlíček představil aktivity MPO na nadcházejícím 59. MSV Brno 2017

| autor: MPO0

Ministr Havlíček představil aktivity MPO na nadcházejícím 59. MSV Brno 2017

Brněnského strojírenského veletrhu se zúčastní 1610 vystavovatelů z 32 zemí a celkem 804 zahraničních firem. Pořadatelé očekávají kolem 80.000 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti. Letos je hlavní partnerskou zemí Indie.

“Silný hospodářský růst se opírá především o výsledky průmyslu, který je tradičně rozhodujícím pilířem ekonomiky, a exportní schopnosti našich firem. Loni rostla průmyslová výroba již třetím rokem v řadě a tento trend pokračuje i letos. Produkce zpracovatelských odvětví se za první pololetí zvýšila o téměř 6 % a vyhlídky na následující měsíce jsou rovněž slibné.

Jak z aktuálních průzkumů mezi nákupními manažery a podnikateli, tak z nových zakázek průmyslu je patrný pokračující růst celého odvětví,” řekl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, který letošní MSV podpoří několikadenní osobní účastí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu je stěžejní státní institucí pro průmyslovou agendu a podporu exportu. S vědomím významu strojírenského sektoru pro českou ekonomiku patří každoročně k hlavním aktérům této události.

„Součástí veletrhu bude v pavilonu P doprovodný program odborných seminářů a workshopů na aktuální obchodní a ekonomická témata, který jsme pro návštěvníky veletrhu a odbornou veřejnost připravili.  

V rámci společné expozice budou v tomto pavilonu zastoupeny Ministerstvo průmyslu a obchodu, Svaz strojírenské technologie, agentura CzechTrade, agentura CzechInvest, Agentura pro podnikání a inovace, Strojírenský zkušební ústav, Český metrologický institut a Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Představitelé těchto organizací budou návštěvníkům při odborných konzultacích plně k dispozici, “ dodal ministr Jiří Havlíček.

Stejně jako loni se bude MPO prezentovat rovněž ve venkovní expozici „Exportní dům“. Zde se bude podílet na provozu Klientského centra pro export.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA