Reklama

4. 10. 2017  |  Aktuality  |  Autor: MPO

Ministr Havlíček představil aktivity MPO na nadcházejícím 59. MSV Brno 2017

Na tiskové konferenci k 59. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu BRNO 2017, která se konala v sídle Ministerstva průmyslu a obchodu, představil ministr Jiří Havlíček účast resortu na letošním ročníku nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě.

Brněnského strojírenského veletrhu se zúčastní 1610 vystavovatelů z 32 zemí a celkem 804 zahraničních firem. Pořadatelé očekávají kolem 80.000 návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti. Letos je hlavní partnerskou zemí Indie.

“Silný hospodářský růst se opírá především o výsledky průmyslu, který je tradičně rozhodujícím pilířem ekonomiky, a exportní schopnosti našich firem. Loni rostla průmyslová výroba již třetím rokem v řadě a tento trend pokračuje i letos. Produkce zpracovatelských odvětví se za první pololetí zvýšila o téměř 6 % a vyhlídky na následující měsíce jsou rovněž slibné.

Jak z aktuálních průzkumů mezi nákupními manažery a podnikateli, tak z nových zakázek průmyslu je patrný pokračující růst celého odvětví,” řekl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, který letošní MSV podpoří několikadenní osobní účastí.

Ministerstvo průmyslu a obchodu je stěžejní státní institucí pro průmyslovou agendu a podporu exportu. S vědomím významu strojírenského sektoru pro českou ekonomiku patří každoročně k hlavním aktérům této události.

„Součástí veletrhu bude v pavilonu P doprovodný program odborných seminářů a workshopů na aktuální obchodní a ekonomická témata, který jsme pro návštěvníky veletrhu a odbornou veřejnost připravili.  

V rámci společné expozice budou v tomto pavilonu zastoupeny Ministerstvo průmyslu a obchodu, Svaz strojírenské technologie, agentura CzechTrade, agentura CzechInvest, Agentura pro podnikání a inovace, Strojírenský zkušební ústav, Český metrologický institut a Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Představitelé těchto organizací budou návštěvníkům při odborných konzultacích plně k dispozici, “ dodal ministr Jiří Havlíček.

Stejně jako loni se bude MPO prezentovat rovněž ve venkovní expozici „Exportní dům“. Zde se bude podílet na provozu Klientského centra pro export.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372