1/2024

Ministerstvo životního prostředí spustilo soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj!

| autor: MŽP ČR0

Ministerstvo životního prostředí spustilo soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj!

Právě to chce zjistit soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj!, který pořádá MŽP při příležitosti Evropského týdne udržitelného rozvoje.

„Nechte zaznít svůj hlas a pošlete nám video, ve kterém ukážete svůj pohled na některý z Cílů udržitelného rozvoje. V něm můžete například představit lidi ze svého okolí, kteří přispívají k řešení tohoto cíle nebo v něm ukázat vlastní způsob řešení problému,“ představuje základní kritéria soutěže ministr životního prostředí Richard Brabec.

Do soutěže se do 31. 5. 2019 mohou zapojit žáci základních škol a středních škol všech typů, ale také studenti základních umělecký škol nebo organizace volnočasových aktivit. Soutěžní týmy mají za úkol natočit krátké video o délce maximálně 2,5 minuty. V něm odpoví na otázky: Jak se nás týká udržitelný rozvoj? Které z Cílů jsou podle Vás důležité a proč? Co pro ně můžete vy jako třída nebo jednotlivci udělat?

Kritéria soutěže a další podrobnosti jsou uvedeny na internetové stránce Týdne udržitelného rozvoje.

První tři místa v každé kategorii získají ocenění Ministra životního prostředí a udržitelné věcné ceny (látkové tašky, znovupoužitelné hrníčky a lahve na pití). Tvůrce nejlepšího videa přijede navštívit ministr Richard Brabec s besedou o tom, jak si Česko stojí v udržitelném rozvoji a jaké výzvy nás do budoucna čekají.

Součástí soutěže je také divácké hlasování na Facebookové stránce Udržitelný rozvoj. Vítězové diváckého hlasování na facebookové stránce získají udržitelné věcné ceny a vstup pro celý tým na Fórum udržitelného rozvoje 2019.

Soutěž probíhá v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR), který se letos koná již po páté, od 31. května do 5. června. Celoevropský festival akcí propaguje myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce, kteří udržitelným rozvojem žijí. 

Součástí týdne udržitelnosti jsou přednášky, diskuse, exkurze, výstavy, či sousedská setkání, kterých se zúčastňují desetitisíce lidí po celé Evropě. V Česku ETUR zastřešuje Ministerstvo životního prostředí. Přehled všech akcí pro rok 2019 najdou zájemci na webu www.tydenudrzitelnosti.cz.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP