1/2024

Města budoucnosti: Smart city již skoro připomíná Yettiho

| autor: Martina Jandusová| zdroj: Komunální ekologie0

Města budoucnosti: Smart city již skoro připomíná Yettiho

Chytrá řešení a smart city dnes již už připomínají Yettiho. Všichni o smart city mluví, ale nikdo ho ještě neviděl,“ zahajuje konferenci Města budoucnosti 2019 Klára Dostálová, ministryně MMR ČR. Přesto by podle ní měla chytrá řešení být základním kamenem budoucích operačních programů. „Je nutné nastavit Českou republiku tak, aby měla nakročeno k 21. století,“ doplňuje Dostálová.

Na konci své řeči se dotýká i nového stavebního zákona, jehož cílem je maximální zjednodušení. „Měl by být jen jeden úřad, jedno povolení, jedno razítko,“ říká ministryně.

Dalším z těch, kteří konferenci zahajují, je primátor hlavního města. „Mobilita bude velkým tématem i do budoucna, ve kterém se může uplatnit právě řešení smart,“ vysvětluje Zdeněk Hřib. A doplňuje, že podpora chytrých technologií ve veřejné dopravě je téma, na kterém je v plánu pracovat.

Česká republika je v Evropské unii jedinečná, což je nutné neustále zohledňovat,“ přebírá slovo Radka Vladyková, ředitelka Svazu měst a obcí ČR. Klade si také otázku, jak budou chytrá města vlastně vypadat. „Měla by být přívětivá pro život lidí, neměla by se z nich stát města duchů naplněná smart technologiemi,“ odpovídá si ředitelka SMO ČR.

Další přednášky a diskuze z konference vám přinese v samostatných článcích.

Foto: Radka Vladyková, SMO ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP