2/2022

Letní Priorita je o energetických úsporách a fotovoltaice

| zdroj: SFŽP0

solar-panels-g2c2e7cc19_640
zdroj: pixabay

Letní dvojčíslo přináší několik textů o energetice. Modernizační fond podpoří energetickou soběstačnost obcí, které mohou získávat peníze na fotovoltaické systémy. Pětice nových výzev podpoří i další fotovoltaické elektrárny nebo ekologizaci tepláren.

Národní rozvojová banka pomáhá městům a krajům s přípravou energeticky úsporných projektů realizovaných metodou EPC. Tato podpora spočívá v pomoci s přípravou analýzy vhodnosti metody EPC u vybraných objektů, s přípravou žádosti do Operačního programu Životní prostředí a s asistencí při přípravě veřejné zakázky na firmu, která bude projekt realizovat. Více se dozvíte v článku uvnitř čísla.

Program Nová zelená úspora zaznamenává rekordní zájem, počet žádostí se až čtyřnásobil. Nejvíce frčí fotovoltaika a výměny kotlů.

Představujeme i několik úspěšných projektů, například Debrnický potok se vymanil z dříve sešněrovaného koryta. Jiným příkladem práce s krajinou je oživené mrtvého ramena řeky Labe, do které se pustil místní podnikatel. Slyšel od starších lidí, jak dříve bylo mrtvé rameno plné života a tak se rozhodl mu krásu vrátit. Povedlo se mu to i díky dotacím.

Jelikož se jedná o dvojčíslo, přinášíme dvě reportáže. Jedna vás vezme do okolí Máchova jezera, kde se nachází cenná příroda. Druhá reportáž popisuje záchranu rozpadlého mlýna, který se proměnil v environmentálního centrum.

Dvojnásobná je i rubrika Technologie, která vás jednou vezme na lesní koupel, podruhé do světa zelené chemie.

PRIORITA 7-8/2022 ke stažení >


Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia