Reklama

29. 10. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Veolia ČR, a.s.

HERTFORDSHIRE – nový model energetické valorizace

Společnost Veolia na podzim roku 2016 podepsala smlouvu na dobu trvání 30 let s hrabstvím Hertfordshire v hodnotě více jak 30 miliard Kč na výstavbu a provoz zařízení pro energetické využití odpadů. Posílí tak své místní partnerství s krajem, nacházejícím se severně od Londýna.

Zařízení pro využití energetického potenciálu odpadů, které bude realizovat Veolia, velkou měrou přispěje k naplnění ambiciózních cílů nakládání s odpady na národní úrovni. Zařízení má plánovanou výrobní kapacitu 33,5 MW a bude produkovat teplo a elektřinu z každoročního množství 350 000 tun zbytkového domovního odpadu, který již nemůže být znovu použit, recyklován nebo kompostován.

Tento projekt tak representuje významnou investici Veolia v hrabství Hertfordshire, ale také šířeji ve Spojeném království a vytvoří vice než 300 pracovních příležitostí během výstavby a následně 40 stálých pracovních pozic, jakmile bude zařízení uvedeno do provozu.

Estelle Brachlianoff, ředitelka Veolia UK uvádí: „Naše partnerství s radou hrabství Hertfordshire bylo posíleno touto novou smlouvou a naší investicí do infrastruktury nakládání s odpady. Toto řešení nejen významně sníží množství odpadu, který doposud končí na skládkách, ale zároveň bude představovat i zdroj nízkoemisní energie, která vystačí pro 69 000 domácností v lokalitě."

Stavební práce na zařízení, podléhající stavebnímu povolení, budou zahájeny v roce 2017. Spuštění do provozu je plánováno na počátek roku ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372