Časopis

Firma nekomunikovala s inspektory a neumožnila kontrolu přeshraniční přepravy odpadů. Dostala pokutu

| zdroj: Česká inspekce životního prostředí0

Firma nekomunikovala s inspektory a neumožnila kontrolu přeshraniční přepravy odpadů. Dostala poku

Inspektoři ČIŽP obdrželi od Celní správy v polském Bělostoku informaci o přeshraniční přepravě odpadní pryže a měděné strusky pocházející údajně z Ruska. Příjemcem tohoto odpadu měla být firma EURO-KAZ se sídlem v Praze na Žižkově.

Inspektoři proto zahájili se společností kontrolu a stanovili termín, kdy se má zástupce společnosti dostavit do kanceláře ČIŽP. „Požadovali jsme například předložit doklady o původu přepravovaných odpadů, jejich množství a dokumenty vydané celním úřadem. Nikdo ze společnosti EURO-KAZ se však ke kontrole nedostavil, ani neomluvil. Firma nekomunikuje,“ řekl Václav Beroušek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Praha.

Inspektoři se poté vypravili do sídla firmy uvedené v obchodním rejstříku. Při pochůzce ale nic nenasvědčovalo tomu, že na uvedené adrese se zástupci firmy skutečně vyskytují.

„Kontrola dodržování povinností při přeshraniční přepravě odpadů tak nemohla být provedena. Nevíme, zda nějaké odpady do Česka skutečně dorazily, a jak s nimi případně bylo nakládáno. Nedostavením se ke kontrole a nedoložením požadovaných dokumentů může obviněný sledovat zastření porušení zákona o odpadech,“ dodal Beroušek.

Proti pokutě nepodala firma, která má rumunského jednatele, odvolání. Sankce je od 4. září pravomocná.

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt