1/2021

EPH vybuduje v Německu větrné parky s celkovým výkonem 300 MW

| autor: redakce0

wind-park-1460830_640.jpg
zdroj: pixabay

Energetický a průmyslový holding (EPH) postaví v Německu 50 nejmodernějších větrných elektráren. Každá z nich bude vybavena turbínou o výkonu 6 MW

Dodavatelem větrných turbín bude společnost GE Renewable Energy (GE), se kterou skupina EPH, prostřednictvím své dceřiné firmy EP New Energies (EPNE), podepsala smlouvu.

GE dodá padesát nejmodernějších větrných turbín, přičemž každá z nich bude disponovat instalovaným výkonem 6 MW. Počítá se s tím, že větrné turbíny ročně dodají přibližně 800 000 MWh elektrické energie. To by mělo odpovídat roční spotřebě více než 230 tisíc domácností.

Větrné elektrárny osazené těmito turbínami budou rozmístěny ve větrných farmách, které v Německu připravuje EPNE. „Mezi ně patří např. i projekt Forst-Briesnig II v Lužici, který vlastní firma LEAG (EPH drží v LEAGu 50%) a který by po dokončení měl disponovat instalovaným výkonem přibližně 100 MW,“ uvádí EPH.

Povolovací stavební řízení bude zahájeno letos, vlastní výstavba větrné farmy pak v roce 2023. Podle EPH je tento krok důležitou součástí strategie skupiny, která spočívá ve využití potenciálu bývalých povrchových dolů a svých schopností v oblasti rozvoje real-estate projektů na vybudování větrných a solárních farem v těchto oblastech.

EPH hraje aktivní roli při transformaci energetického systému. Neustále pracujeme na široké sadě praktických řešení přechodu k udržitelné výrobě elektrické energie a toto je jedno z nich,“ říká Tomáš David, člen seniorního managementu EPH. Skupina v současné době provozuje jak přímo, tak prostřednictvím svých dceřiných společností zdroje na výrobu obnovitelné energie s instalovaným výkonem přibližně 1500 MW a téměř 1000 MW kapacit pro skladování energie.

Na německém trhu patříme mezi první, kteří se rozhodli nasadit větrné turbíny o výkonu 6 MW. Ty patří mezi nejmodernější na trhu. Tato dohoda s GE nás svým rozsahem a velikostí řadí do pomyslné první ligy developerů větrných projektů v Německu,“ uvádí výkonný ředitel EPNE Dominique Guillou.

Turbíny GE 6.0-164 jsou nejnovější generací zavedené platformy Cypress. Střed rotoru leží ve výšce až 167 metrů nad zemí a průměr jeho lopatek činí 164 metrů. Impozantní 6 MW generátor velmi efektivně využívá sílu větru a celá větrná elektrárna je velmi šetrná k životnímu prostředí.

Uzavřené smlouvy pokrývají dodávku, instalaci a údržbu turbín. Vzhledem k tomu, že se projekty nacházejí v bývalých povrchových těžebních oblastech, je potřeba počítat s velmi specifickými požadavky na výstavbu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo