Reklama

3. 10. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Martina Jandusová

ENVIRO 2016 poprvé

Pod velkolepými štíty beskydských hor se v září konala jedinečná konference, která umožnila setkání odborníků a institucí z Česka a Slovenska nad aktuální problematikou životního prostředí obou zemí.

Environmentální konference ENVIRO 2016 spojila agentury a inspekce životního prostředí , úředníky z ministerstev a mnoho výjimečných odborníků zabývajících se problematikou životního prostředí z obou zemí.

Konference tohoto formátu tu ještě nebyla. Organizátoři sami uvedli, že na Slovensku pořádají konference již šestým rokem, ale většinou se zaměřením na odpady.

Plánem bylo srovnání situace v Čechách a na Slovensku. Samotný nápad vzešel z hlav lidí z inspekcí a ministerstev, kteří měli zájem o československou konferenci.

„Chtěli jsme si porovnat, co se řeší s Evropskou komisí, vývoj legislativy na Slovensku a v České republice. Podívat se na to, co musíme opravit a jaké máme problémy s implementováním evropské legislativy,“ uvádí Vincent Šušol, organizátor konference a dodává: „V minulosti jsme byli jednou zemí, tudíž toho máme hodně společného a v rámci EU musíme řešit to samé.“

Zájem byl i o setkání na neformální úrovni. Organizátoři nabídli v odpoledních hodinách bohatý kulturní program. Na výběr bylo z návštěvy minipivovaru, relaxcentra nebo projížďky na koloběžkách. Večer, při posezení s živou hudbou, panovala přátelská atmosféra, kde se návštěvníci mohli pobavit a lépe poznat.

Letošní ročník konference byl první, ale jistě ne poslední. „Rádi bychom z této konference vytvořili tradici a dostali se do širšího povědomí. Máme určitě v plánu konferenci příští rok zopakovat, pokud zaznamenáme kladnou odezvu. Tento rok byl první, druhý ročník by mohl být větší a konat se v jiných prostorách. Místo konání by se mělo střídat, jeden rok v Čechách, další na Slovensku,“ říká Vincent Šušol.

Jak vypadalo ENVIRO z hlediska odborného obsahu?

V programu konference byla zahrnuta oblast odpadů, problematika ovzduší, integrované prevence a hovořilo se i o nejlepších dostupných technikách či BREF ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372