Reklama

8. 9. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Elon Musk má nového konkurenta. Slibuje jednodušší a účinnější li-ion baterie

Společnost Romeo Power, pro kterou pracuje několik bývalých zaměstnanců Muskovi Tesly a SpaceX, začala vyrábět vlastní lithium-iontové baterie. Do konce roku plánuje rozběhnou výrobu naplno.

Nižší hmotnost, delší životnost a větší kapacita. V době, kdy Tesla Elon Muska začíná vyrábět své lithium-iontové baterie v nevadské Gigafactory, její nový konkurent přichází s vlastní technologií, která má v klíčkových parametrech baterie Tesly převýšit.

Firmu Romeo Power založili bývalí inženýři a designéři z Muskovi Tesly a SpaceX, včetně Portera Harrise, který navrhl bateriovou technologii pro raketu SpaceX F9 a v Romeo Power je technologickým ředitelem. Kromě toho do nové firmy přešlo více pracovníků z gigantů, jako je Apple, Amazon či Samsung.

Kalifornská společnost začala s dodávkami svých akumulátorů před několika měsíci bez toho - podobně jako Tesla - aby uvedla do plného provozu svůj vůbec první závod orientovaný na li-ion baterie. Společnost uvádí, že objednávky od výrobců automobilů, robotů nebo elektrických motocyklů v současnosti dosáhují objemu 65 milionů eur.

"Během krátké doby jsme zaznamenali obrovský růst a rozšířujeme naše výrobní kapacity tak rychle, jak je to jen možné, abychom dokázali tuto poptávku pokrýt," říká Michael Patterson, zakladatel a generální ředitel společnosti Romeo Power. Společnost v současné době uvádí do chodu továrnu v Los Angeles a do konce prosince tohoto roku plánuje spustit produkci naplno.

"Technologická platforma Rome Power je nejlépe připravená plnit současné nároky ze všech stávajících dodavatelů baterií," uvedl ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372