2/2023

Duke Energy postaví na Floridě tři bateriové systémy na podporu sítě

| autor: oEnergetice.cz - Jiří Salavec0

Duke Energy postaví na Floridě tři bateriové systémy na podporu sítě

Cílem projektů má být zvýšení bezpečnosti dodávek cílovým zákazníkům a poskytování služeb při výpadcích elektřiny. Kromě pomoci při provozu elektrické sítě pak díky bateriím bude možné odložit stavbu nových vedení.

Provozovatel elektrické sítě a dodavatel elektrické energie na americké Floridě, Duke Energy Florida (DEF), oznámil, že do konce roku 2020 plánuje postavit tři bateriová úložiště.

Úložiště mu pomohou zvýšit bezpečnost dodávek a poskytnou záložní výkon v případě výpadků, které zemi postihují v souvislosti s četnými bouřkami či hurikány.

Celkem tři lithiová bateriová úložiště budou mít instalovaný výkon 22 MW, avšak společnost zatím neupřesnila jejich kapacitu, jejíž velikost bude záležet na dalším vývoji projektů.

„Duke Energy nemá pro jednotlivé projekty specifikovánu konkrétní výši nákladů, dohoda o vypořádání nám ovšem umožňuje vynaložit částku ve výši 2 300 USD za kW v rámci 50MW programu,“ uvedla tisková mluvčí Duke Energy Florida.

Přehled projektů s jejich účelem dle DEF:

  • 11 MW projekt Trenton (zlepšení spolehlivosti dodávek)
  • 5,5 MW projekt Cape San Blas (zlepšení spolehlivosti dodávek a náhrada dosluhující energetické infrastruktury, kterou je třeba obměnit kvůli zvýšené poptávce po elektřině)
  • 5,5 MW projekt Jennings (zlepšení spolehlivosti dodávek a alternativa k rozvoji energetické infrastruktury, která je nezbytná kvůli zvýšené poptávce po elektřině)

„Tyto bateriové projekty poskytují elektrickému systému výhody, které pomohou zlepšit spolehlivost v místě dodávek pro naše zákazníky, a rovněž poskytují významné energetické služby pro elektrickou síť,“ řekla Catherine Stempien, prezidentka Duke Energy Florida.

Investice miliardy dolarů do OZE a baterií

Společnost DEF během příštích tří let plánuje investovat miliardu dolarů (zhruba 22,6 miliardy Kč) do 700 MW solárních elektráren a 50 MW bateriových úložišť. Kromě obnovitelných zdrojů investuje dále do nabíjecích stanic pro elektromobily, kterých plánuje provozovat 530.

Na začátku dubna představila své bateriové plány i Florida Power & Light Company, která je ve svých cílech daleko ambicioznější – do roku 2021 chce zprovoznit úložiště s výkonem 409 MW a kapacitou 900 MWh.

Zdroj: oenergetice.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP