2/2023

Čtvrtá největší solární elektrárna v Česku změnila vlastníka

| autor: Solární asociace0

Čtvrtá největší solární elektrárna v Česku změnila vlastníka

Nový vlastník se opírá o transparentní strukturu dvou investorů, kterými jsou Jan Chrenko a Jiří Fast. Akvizici solárního parku stojícího u brněnského letiště řídil za investiční skupinu první ze jmenovaných. 

„Nákup jedné z největších českých solárních elektráren posunul investiční skupinu Jufa na třetí místo v rámci žebříčku majitelů fotovoltaických elektráren v Česku. Uspěli jsme v konkurenci tvořené deseti dalšími zájemci, mezi kterými byly i zahraniční infrastrukturální fondy, a to především díky transparentní vlastnické struktuře a našim zkušenostem s akvizicemi solárních elektráren,“ hodnotí nákup Jan Chrenko, spoluvlastník investiční skupiny JUFA.

Fotovoltaická elektrárna Brno Tuřany, čtvrtý největší solární park v Česku, se skládá ze tří částí, které provozují společnosti BS Park I. s.r.o., BS Park II. s.r.o. a BS Park III. s.r.o. Celkový instalovaný výkon elektrárny je téměř 22 MW. Elektrárna se skládá z 90 tisíc kusů panelů a byla uvedena do provozu v letech 2009 a 2010.

Investiční skupina Jufa je českou investiční skupinou, která patří mezi nejrychleji rostoucí vlastníky solárních elektráren v České republice. Její hlavní činností je energetika – zejména obnovitelné zdroje energie se zaměřením na fotovoltaické elektrárny.

Po více než deseti letech působení v oboru těží ze zkušeností s developmentem, výstavbou, optimalizací výroby a akvizicí projektů v oblasti využití solární energie. Do skupiny Jufa v současné době spadá 20 solárních elektráren o celkovém výkonu 52 MW.

Investiční skupina Jufa se v nedávné době stala i jedním ze zlatých partnerů Solární asociace.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP