Studie EN

Čištění vodojemu Hosín začíná

| autor: ČEVAK0

Čištění vodojemu Hosín začíná

Hosín je jedním ze tří hlavních vodojemů, které zásobují pitnou vodou České Budějovice. Navíc z něj teče voda pro obyvatele Borku a přes automatickou tlakovou stanici také do vodojemu Těšín.

„Čistí se vždy jen jedna komora. Z té zbývající i nadále zásobujeme odběratele pitnou vodou. Nedochází tedy k žádnému omezení jejich dodávek,“ říká mluvčí společnosti ČEVAK Jitka Kramářová.

Dodala, že čištění jedné komory trvá v případě takto velkého vodojemu zhruba tři dny Maximální výška hladiny hosínského vodojemu je pět metrů, jedna komora pojme dva tisíce krychlových metrů vody.

„Pitná voda z čištěné komory vodojemu nejprve musí řízeně odtéct do spotřebiště. To trvá zhruba osm hodin. Poté vyčistíme dno a stěny tlakovou vodou, aby se odstranily případné usazeniny,“ popsal postup prací vedoucí provozního střediska České Budějovice Ondřej Koupal.

Součástí je i kontrola a přezkoušení funkčnosti všech armatur a potrubí. „Druhá komora vodojemu přijde na řadu příští týden,“ dodal.

Hosínský vodojem slouží obyvatelům již od 80. let minulého století. Očistu již mají za sebou vodojemy v Dubičném a Třebotovicích, posledním v pořadí bude vodojem ve Starých Hodějovicích.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat