Reklama

3. 8. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Čína má zakázat dovoz 24 druhů odpadu

Kvůli vysoké kontaminaci dováženého pevného odpadu Čína rozhodla, že import některých druhů odpadu zcela zakáže. Podívejte se, které odpady by měl zákaz postihnout.

Zákaz vývozu odpadu do Číny, o kterém se otevřeně hovoří už déle, nabírá jasnější kontury. Jelikož čínské odpadní standardy jsou oproti Spojeným státům, Japonsku či Evropě níže, Čína se často stává příjemcem materiálů, které se sem vyvážejí na recyklaci, protože v domovských zemích by kvůli přísným standardům nenašly uplatnění.

Čína minulý týden informovala Světovou obchodní organizaci (WTO) o svém záměru zakázat import 24 druhů pevného odpadu. Opatření by mělo být účinné již od 1. září tohoto roku.

Země se chce také více zaměřit na nelegální pašování odpadu. Během ostatních dnů o připravovaných krocích Číny informovalo několik světových médií.

%pst%

Od 1. července 2017 čínské ministerstvo ochrany životního prostředí vytvořilo 60 inspekčních týmů, které dostaly za úkol kontrolovat a prozkoumat všechny čínské společnosti, které dovážejí odpad a šrot do Číny.

Jak uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na čínské úřady, kontroly odhalily pochybení celkově v 800 z 1200 kontrolovaných dovozců odpadu a recyklačních center.

Podle jedné ze zpráv, které Čína zaslala WTO, její úřady ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372