2/2023

Česká Ves kompletně modernizuje odpadové hospodářství

| zdroj: JRK0

Starosta České Vsi Petr Mudra s novým systémem.JPG
zdroj: JRK

Chytré technologie zavádí do odpadového hospodářství obec Česká Ves v okrese Jeseník. Součástí modernizace obecních odpadů je i nový systém evidence. Od něj si samospráva obce slibuje výrazně větší množství vytříděných odpadů a s tím spojené úspory. V obci tak budou zastupitelé, s pomocí této novinky, sledovat prostřednictvím QR kódů skutečné množství odpadu.

Chytrý systém evidence odpadů bude mimo jiné v České Vsi sledovat parametry odpadu a umožní tak optimalizaci frekvence svozů či množství svozových nádob. Evidenční systém tedy může obci přinést úspory v oblasti odpadového hospodářství a zároveň ji připraví na přísnější legislativu.

Efektivní díky analýze

Hledali jsme vhodný nástroj pro co nejefektivnější přístup ke komunálnímu a separovanému odpadu. Vybrali jsme proto systém ECONIT, který tyto nároky splňuje – díky němu máme dokonalý přehled na odpady,“ vysvětluje starosta České Vsi Petr Mudra a doplňuje: „Zásadní roli pro správné nastavení odpadového hospodářství sehrála analýza, kterou provedla společnost JRK – včetně návrhu dalšího postupu. Po zavedení novinek, které z analýzy vycházejí, nyní můžeme lépe reagovat na změny legislativy a především na zvyšující se náklady v oblasti odpadového hospodářství.“

Jednoduché fungování

Systém ECONIT, který obec Česká Ves zavedla, se jmenuje ECONIT a je součástí komplexního řešení společnosti JRK. Funguje jednoduše; jeho hardwarová část představuje nástroj na sběr dat – tedy mobilní terminál, který načítá QR kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty. Technologie je přizpůsobená přesně na míru obce Česká Ves.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP