1/2024

Česká stopa na Ecomondo 2018

| autor: Martina Jandusová0

Česká stopa na Ecomondo 2018

22. ročník mezinárodních veletrhů letos zabral prakticky celou plochu výstavního areálu, jehož rozměr činí 129 tisíc metrů čtverečních. Počet zahraničních účastníků se letos zvýšil o 10 %.

Mezi delegacemi ze všech koutů světa byla přítomná i Česká republika, a to skrze misi pěti nákupčích, které vybrala Italsko-česká obchodní a průmyslová komora (CAMIC) jako oficiální partner pořadatele veletrhu, společnosti Italian Exhibition Group.

CAMIC je nezisková soukromá asociace, která sdružuje především italské firmy v České republice a české firmy s vazbami na Itálii. „Máme přibližně 400 členů z různých oborů, např. z průmyslu, firmy zabývající se službami, obor nemovitosti, zastoupení je široké,“ přibližuje Agáta Zábranská projektová manažerka CAMIC.

Nejen, že komora pořádá různé akce a semináře pro své členy, ale snaží se podporovat i vstup italských firem na český trh. Veletrhu se zúčastňuje již po 3. a její hlavní rolí je zorganizovat a koordinovat delegaci českých firem a českých nákupčích. „Jde o vybrané české firmy, kterým jsou nabídnuty zvýhodněné podmínky účasti na veletrhu,“ vysvětluje Agáta Zábranská.

Vybrané firmy mají předem naplánované schůzky s italskými vystavovateli. Je jim nabídnut vstup zdarma na veletrh a mají pokryty náklady na ubytování, transfery z hotelů apod.

České firmy, které se přihlásí, obdrží vstup do on-line platformy, v ní se registrují a najdou zde seznamy všech vystavovatelů na veletrhu. „Podle různých filtrů si vybírají ty vystavovatele, kteří je zajímají a těm zasílají žádost o schůzku s konkrétním datem a časem.

Oslovená firma má možnost schůzku přijmout nebo odmítnout. Funguje to i opačně, což znamená, že i vystavovatelé mohou poslat žádost o schůzku českým firmám,“ objasňuje projektová manažerka.

Z České republiky letos přijely společnosti MESSY s.r.o., Aquatest a.s., Purum Kraft a.s., Purum s.r.o., NAFIGATE Corporation a.s. a náš odborný magazín Průmyslová Ekologie. Z vystavovatelů se zúčastnily firmy TEDOM a.s. a IN-EKO TEAM s.r.o. Rozhovory s vystavovateli i nákupčími vám přineseme v dalších článcích.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP